treningi badmintona - zapraszamy!

P A B - POLSCY AMATORZY BADMINTONA
...H O M E...

PATRONI

logo_pzbad160

Mazowiecki Okręgowy Związek Badmintona

PARTNERZY

logo_gdzienakorty_pl160

face-logo-bad-small (15 kB)
Logo PAB do pobrania (.jpg)
Logo PAB do pobrania (.pdf)

REGULAMIN

PUNKT I - ORGANIZACJA

1. Organizatorem i właścicielem ruchu pod nazwą "Polscy Amatorzy Badmintona" (w skrócie PAB) jest firma JJ Sport Jacek Jagodziński.
2. Nazwa Polscy Amatorzy Badmintona, logo i domena internetowa www.pab.org.pl są zastrzeżone jako własność firmy JJ Sport Jacek Jagodziński.
3. W ramach PAB będzie prowadzony Ranking Polskich Amatorów Badmintona, do którego można zdobywać punkty w turniejach organizowanych w całej Polsce. Lista turniejów będzie dostępna i aktualizowana na stronie www.pab.org.pl/turnieje.
4. Sezon rozgrywek to imprezy pomiędzy 1 stycznia danego roku, a 31 grudnia roku kolejnego.
5. Każdego roku będą organizowane Mistrzostwa Polski Amatorów w badmintonie.

PUNKT II - UCZESTNICY

1.
a) W turniejach PAB punkty rankingowe w danym sezonie mogą zdobywać tylko zawodnicy którzy nie posiadają ważnej licencji PZBad - link do ewidencji PZBad.
Nie mogą oni brać również udziału w Mistrzostwach Polski Amatorów ani w żadnych turniejach z kalendarza PAB.
b) W Mistrzostwach Polski Amatorów nie mogą brać udziału również zawodnicy, którzy w roku minionym brali udział w Mistrzostwach Polski Seniorów.
2. Zawodnicy biorą udział w zawodach na własną odpowiedzialność, potwierdzając iż są zdrowi i zdolni do gry w turniejach badmintona.
Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne kontuzje, urazy oraz uszczerbki na zdrowiu uczestników i uczestniczek biorących udział w turnieju.
Uczestnicy turniejów wyrażają zgodę na publikację swojego wizerunku na zdjęciach i filmach dokumentujących przebieg imprez, które mogą zostać zamieszczone na stronach internetowych patronów medialnych i innych, sponsorów, partnerów i organizatorów turniejów zaliczanych do rankingu Polskich Amatorów Badmintona i widocznych w kalendarzu na stronie www.pab.org.pl/turnieje.

PUNKT III - TURNIEJE

Warunki włączenia turnieju do rankingu PAB.
1. Do rankingu PAB mogą być zaliczane wszystkie turnieje amatorów w Polsce, których organizatorzy przyślą formularz zgłoszenia.
2. W skład danego turnieju może wchodzić dowolna ilość kategorii indywidualnych zaliczanych do rankingu PAB tzn. nie muszą być rozgrywane wszystkie kategorie indywidualne.
3. Zawodnicy muszą być rozstawiani według aktualnego rankingu PAB, a w dalszej kolejności według rankingu Organizatora Bezpośredniego lub według jego decyzji.
4. Do rankingu wliczane są kategorie indywidualne, w których wystartowały min. 3 osoby w singlu lub 3 pary w grach podwójnych.
5. Organizator Bezpośredni ma obowiązek przesłania do PAB wyników swojego turnieju w terminie 7 dni od dnia zakończenia imprezy.
6. Każdy turniej powinien być zgłoszony do PAB najpóźniej na 30 dni przed datą rozgrywek.
7. Organizator Bezpośredni ma obowiązek umieszczenia logo PAB we wszystkich materiałach swojego turnieju tzn. drabinki turniejowe, dyplomy, komunikaty, plakaty itp. Organizator Bezpośredni ma obowiązek zaznaczania faktu, że jego turniej jest zaliczany do rankingu PAB we wszystkich informacjach promujących jego turniej, a w szczególności w relacjach prasowych i internetowych podsumowujących daną imprezę.
8. W komunikacie turnieju Organizator Bezpośredni ma obowiązek wpisać zdanie: "Turniej zaliczany do rankingu Polskich Amatorów Badmintona www.pab.org.pl ".
9. Zapowiedzi turniejów, komunikaty i relacje z turniejów zaliczanych do PAB będą zamieszczane na stronie www.badminton.pl oraz www.pab.org.pl .
10. PAB będzie promował turnieje w każdy możliwy sposób tak, aby liczba uczestników każdego turnieju była jak największa.

PUNKT IV - KATEGORIE INDYWIDUALNE

1. Kategorie turniejów zaliczanych do PAB:
singiel mężczyzn Open
singiel mężczyzn 40+
singiel mężczyzn 45+
singiel mężczyzn 50+
singiel mężczyzn 55+
singiel mężczyzn 60+
singiel kobiet
debel mężczyzn
debel kobiet
mixt
Turniej Par Rodzinnych (w formule "open" tzn. mogą startować wszyscy zawodnicy bez ograniczeń).

PUNKT V - RANKING PAB

Sezon rozgrywek to imprezy pomiędzy 1 stycznia danego roku, a 31 grudnia roku kolejnego.
W kategoriach wiekowych 40+, 45+, 50+ itd. wiek zawodników liczony jest "rocznikowo" tzn. np. w roku 2015 w kat.40+ mogą grać wszyscy urodzeni w roku 1975 i później. Nie jest istotny dokładny dzień urodzin danego zawodnika.
2. Ranking PAB jest prowadzony w kategoriach:
singiel mężczyzn Open
singiel mężczyzn 40+
singiel mężczyzn 45+
singiel mężczyzn 50+
singiel mężczyzn 55+
singiel mężczyzn 60+
singiel kobiet
debel mężczyzn
debel kobiet
mixt
par rodzinnych
3. Za każde miejsce w turnieju zawodnik otrzymuje punkty podstawowe zgodnie z TABELĄ PUNKTOWĄ (PKT.VII - TABELA PUNKTOWA) plus punkty bonusowe.
4. W grach podwójnych ranking jest prowadzony dla każdej osoby indywidualnie.
4a. Ranking par rodzinnych jest prowadzony dla każdej pary.
5. Do rankingu w każdej kategorii indywidualnej zalicza się sześć najlepszych wyników każdego zawodnika / zawodniczki z ostatnich 52 tygodni.
5a. Do rankingu par rodzinnych zalicza się cztery najlepsze wyniki każdej pary z ostatnich 52 tygodni.
6. O kolejności w rankingu decyduje suma punktów z sześciu (lub 4 w przypadku par rodzinnych) najlepszych turniejów, a w następnej kolejności suma punktów ze wszystkich turniejów rozegranych w okresie ostatnich 52 tygodni.
7. W przypadku, gdy zawodnik starszy (np. z kategorii 50+) startuje w kategorii młodszej np. w turnieju OPEN to zdobywa punkty zarówno do rankingu OPEN jak i 40+, 45+ i 50+.
8. Zawodnik przechodzący do wyższej kategorii wiekowej zachowuje swoje punkty zdobyte w ciągu ostatnich 52 tygodni w kategorii młodszej i wchodzi na miejsce przez te punkty wyznaczone. W kolejnych miesiącach punkty zdobyte przed 52 tygodniami są systematycznie zastępowane przez zdobyte w aktualnej kategorii.
9. W przypadku, gdy zawodnik został zgłoszony do turnieju, ale w nim nie wystartował to nie zdobywa punktów do rankingu.
10. W przypadku, gdy w turnieju zawodnicy zajmują miejsca ex aequo to punkty naliczane są jak za ostatnie miejsce. Np. za zajęcie miejsca 5-8 zawodnik otrzymuje punkty jak za miejsce 8.
11. W kategorii singla mężczyzn open możliwe jest rozgrywanie turniejów z podziałem na trzy podkategorie według poniższych definicji:
- singiel mężczyzn open KAT.A - na tym poziomie powinni startować wszyscy zawodnicy, którzy kiedykolwiek uprawiali badmintona w sekcjach klubowych, współzawodniczyli w turniejach zaliczanych do rankingu Polskiego Związku Badmintona na każdym poziomie wiekowym.
- singiel mężczyzn open KAT.B - zawodnicy średniozaawansowani.
- singiel mężczyzn open KAT.C - zawodnicy początkująco-rekreacyjni.
Zwycięzca "podkategorii" niższej zdobywa tyle punktów do rankingu PAB co kolejny zawodnik za ostatnim w "podkategorii" wyższej. Np. w KAT.A wystartowało 8 zawodników, to zwycięzca KAT.B otrzymuje punkty za 9 miejsce w turnieju.
Nie można łączyć w jednym turnieju startu w kategoriach A,B i C.
12. W kategorii debla mężczyzn oraz mixta możliwe jest rozgrywanie turniejów z podziałem na dwie podkategorie według poniższych definicji:
- debel mężczyzn lub mixt KAT.A - na tym poziomie powinni startować wszyscy zawodnicy, którzy kiedykolwiek uprawiali badmintona w sekcjach klubowych, współzawodniczyli w turniejach zaliczanych do rankingu Polskiego Związku Badmintona na każdym poziomie wiekowym.
- debel mężczyzn lub mixt KAT.B - zawodnicy średniozaawansowani i początkująco-rekreacyjni.
Wówczas zwycięzca "podkategorii" niższej zdobywa tyle punktów do rankingu PAB co kolejny zawodnik za ostatnim w "podkategorii" wyższej. Np. w KAT.A wystartowało 8 zawodników, to zwycięzca KAT.B otrzymuje punkty za 9 miejsce w turnieju.
Nie można łączyć w jednym turnieju startu w kategoriach A i B.
13. Organizator Bezpośredni może połączyć podkategorie w sytuacji, gdy nie będzie w którejś z nich wymaganego limitu trzech osób lub trzech par.
14. Organizator Bezpośredni ma prawo zaproponować każdemu zawodnikowi start w kategorii wyższej jeśli uzna, że poziom zgłoszonego zawodnika jest zbyt wysoki na start w kategorii B lub C.
15. W kategorii par rodzinnych rozgrywa się turnieje z podziałem na trzy grupy wiekowe:
- do lat 30
- 31-50 lat
- ponad 50 lat
O sumie wieku (lat) drużyny decyduje łączna suma lat dwóch uczestników przy czym lata liczymy rocznikowo tzn. np. osoba urodzona w roku 2000 będzie miała przez cały rok 2014 14 lat.
Turnieje rozgrywa się bez zróżnicowania drużyn ze względu na płeć.
Mecz drużynowy to dwie gry singlowe rozgrywane na 1/2 szerokości kortu po jednym secie do 21 punktów bez tie-breaków.
1 singiel: zawodnik starszy vs. zawodnik starszy
2 singiel: zawodnik młodszy vs. zawodnik młodszy
Zwycięzcą zostaje ta drużyna, która zdobędzie w sumie więcej punktów. W przypadku remisu rozgrywany jest tie-break do 2 punktów, a rozgrywają go wyznaczeni przez dana drużynę zawodnicy.

PUNKT VI - KATEGORIE IMPREZ

1. Mistrzostwa Polski Amatorów
a) są organizowane przez PAB
b) punkty rankingowe zgodne z tabelą punktową dla MPA.
c) rozgrywane raz w roku.

2. Ogólnopolskie Turnieje PAB PREMIUM 1000
a) są organizowane przez PAB lub Organizatorów Bezpośrednich. Odbędą się max dwa takie turnieje w roku kalendarzowym.
b) punkty rankingowe zgodne z tabelą punktową dla Turnieju PAB
c) ogólnopolskie lub międzynarodowe turnieje rozgrywane w formule "otwartej".

3. Ogólnopolskie Turnieje PAB 500
a) są organizowane przez Organizatorów Bezpośrednich
b) punkty rankingowe zgodne z tabelą punktową dla Turnieju PAB
c) ogólnopolskie lub międzynarodowe turnieje rozgrywane w formule "otwartej".

4. Klubowe Turnieje PAB
a) są organizowane przez Organizatorów Bezpośrednich
b) punkty rankingowe zgodne z tabelą punktową dla Turnieju PAB
c) turnieje zamknięte np. wewnątrz klubowe lub turnieje "na zaproszenia" itp.

PUNKT VII - TABELA PUNKTOWA

Poniżej znajduje się tabela punktów podstawowych, do których dodawane są punkty bonusowe. Za każdego startującego zawodnika lub każdą parę podwójną punkty bonusowe są równe 10.
Przykład: 1 miejsce w singlu kategorii "A" w Turnieju Ogólnopolskim PAB przy startujących ośmiu zawodnikach to 500 punktów podstawowych + 80 punktów bonusowych = 580 punktów rankingowych.

TABELA PUNKTOWA TURNIEJÓW PAB (.pdf)

PUNKT VIII - MISTRZOSTWA POLSKI AMATORÓW (MPA)

1. MPA organizowane są w kategoriach:
singiel mężczyzn open KAT.A
singiel mężczyzn open KAT.B (w tej kategorii nie mogą grać zawodnicy z miejsc 1-8 rankingu open)
singiel mężczyzn open KAT.C (w tej kategorii nie mogą grać zawodnicy z miejsc 1-16 rankingu open)
singiel mężczyzn 40+
singiel mężczyzn 45+
singiel mężczyzn 50+
singiel mężczyzn 55+
singiel mężczyzn 60+
singiel kobiet
debel mężczyzn
debel kobiet
mixt
3. Rozstawienie w MPA odbywa się na podstawie rankingu PAB.
4. W MPA mogą startować tylko zawodnicy i zawodniczki posiadający obywatelstwo polskie.
5. W Mistrzostwach Polski Amatorów w kategoriach wiekowych 40+, 45+, 50+ wiek zawodników liczony jest "rocznikowo" tzn. np. w roku 2015 w kat.40+ mogą grać wszyscy urodzeni w roku 1975 i później. Nie jest istotny dokładny dzień urodzin danego zawodnika.
6. Organizator Bezpośredni MPA może ograniczyć liczbę startujących zawodników, dostosowując ilość potencjalnych do rozegrania spotkań do ilości posiadanych kortów turniejowych.
7. Pozostałe zasady turnieju MPA będzie określał osobny komunikat PAB.

PUNKT IX - NAGRODY I TYTUŁY

1. W każdym turnieju zaliczanym do rankingu PAB Organizator Bezpośredni sam określa nagrody.
2. Zawodnicy, którzy zwyciężyli w Mistrzostwach Polski Amatorów (MPA) zdobywają tytuły Mistrzów Polski Amatorów, a wicemistrzowie tytuły Wicemistrzów Polski Amatorów.
3. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca 1-3 w MPA otrzymują medale i dyplomy.
4. Zwycięzcy MPA otrzymują puchary.
5. Zawodnicy, którzy zajęli pierwsze miejsca w rankingu PAB za dany sezon (sezon to okres od 1.01 do 31.12 danego roku) zdobywają pamiątkowe trofea i tytuły Mistrzów Rankingu Polskich Amatorów Badmintona.
6. PAB może rozszerzyć pulę nagród w przypadku pozyskania kolejnych sponsorów.

PUNKT X - ZASADY UKAZYWANIA SIĘ RANKINGU PAB

1. Ranking uaktualniany zostaje systematycznie w każdy czwartek i obejmuje wszystkie turnieje rozegrane w okresie ostatnich 52 tygodni, których wyniki zostały przesłane przez Organizatorów Bezpośrednich do PAB.

PROJEKT
WSPÓŁFINANSUJE

ORGANIZATOR

Klub Badmintona Milenium Warszawa


PATRONI MEDIALNIwww.tvs24.pl

PATRON INTERNETOWY

logo_badminton_pl160


Polecane strony:
Klub Badmintona Milenium Warszawa www.klubmilenium.pl
Gdzie Na Korty.pl www.gdzienakorty.pl
Warszawska Liga Badmintona www.ligabadmintona.pl
Portal www.badminton.pl www.badminton.pl